הבלוג שלי

איך לעצב נכון סלון בדירה קטנה?

לדירה קטנה ישנן יתרונות רבים ולא רק חסרון במקום בחלל. ניתן בהחלט להפוך את הלימון הקטן ללימונדה בכוס עם קרח ומטרייה אקזוטית.

אך כדי לעשות זאת נכון יש לשמור על מספר אלמנטים הכרחיים.

היתרונות הם: החלל קטן מלכתחילה ולכן משפחתי ומכיל, אין תחושת התפזרות ואין צור ברהיטים וחפצים רבים על מנת "למלא את החלל בחמימות" שכן הוא כבר חמים מעצם היותו צפוף יותר.

אם כך כיצד נבצע זאת כהלכה:

  1. אם הדירה בבנייה, קרי טרם הונחו מרצפות, יש לבחור במרצפות גדולות יחסית. נניח 60/60-80/80..על מנת שהחלל יראה גדול יותר ממה שהוא באמת התחושה צריכה להיות רחבה בפרספקטיבה.
  2. אפשר לצבוע קירות ואף רצוי. אך הקאץ' הוא לצבוע קיר או קיר וחצי וכן להגיע עד התקרה על מנת ליצור אפקט גובה.
  3. בבחירת הריהוט עלינו להיות מציאותים ולא להכנע לטרנדים וכן לצאת מקונכיית השלוש+שנים. מה זה אומר? שלפני שאנו רוכשים ריהוט עלינו למדוד את הקירות בחלל, להבין היכן ממוקמת הטלויזיה אם יש ולבחור ספות וכורסאות נכונות במידתן. גם אם תמיד חלמתם על ספת "ר" אך החלל לא מאפשר זאת, מיצאו אופצייה אחרת שתהיה רלוונטית או התייעצו עם מעצב פנים (לדוגמא אנוכי), גם אם אתם מארחים הרבה ניתן לרכוש שזלונגים שגם מהווים מקום אחסון, ישיבה והנחת רגליים, בחרו כורסא נוחה אך לא רחבה מדי.
  4. על שולחן הקפה להיות יחסית קטן בהיקף של עד 1.00 מטר, על מנת שתשאר לכם גישה נוחה ולא צפופה.
  5. יש להתחשב במרחב התזוזה..מוטב לשמור כמטר מרהיט לרהיט, אם אין ברירה גם 80 ס"מ מכובד.
  6. יש לאזן בגווני הריהוט, אם נבחר שטיח כהה שאר הריהוט יהיה בהיר בגוונים שאתם מעדיפים.

והעיקר שהחלל ישקף את אישיותכם ויהווה עבורכם אזור נוחות נעים!

  כל הזכויות שמורות לי. התמונה מפיינטרסט

 

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בלי